Strona głównaInternetInternet Speed Test - jak i gdzie sprawdzić szybkość internetu?

Internet Speed Test – jak i gdzie sprawdzić szybkość internetu?

Jak i gdzie sprawdzić szybkość internetu? Internet Speed Test

Gdy mamy wątpliwości co do szybkości naszego internetu, gdy wydaje nam się że jest niższa niż ta, którą mamy zapewnioną w umowie. Warto skorzystać z narzędzi badających prędkość internetu. Dzięki paru kliknięciom możemy upewnić się, czy internet działa tak jak należy.

Platformy do testowania szybkości internetu

Na szczęście w internecie znajdziemy bardzo wiele stron internetowych, pomagających nam sprawdzić ową szybkość np.:

  • speedtest.pl
  • predkosc.pl
  • speedtest.net.pl

Stron oferujących testy szybkości naszych łączy jest o wiele więcej. Podane zostały tylko te najpopularniejsze. Każda z tych stron pozwala nam na sprawdzenie prędkości pobierania i wysyłania. Dodatkową informacją którą, możemy tam znaleźć jest ping, czyli opóźnienie przesyłu informacji w sieci.  Problemy ze zbyt wolnym internetem, kiedy najbardziej go potrzebujemy potrafią mocno zdenerwować użytkownika. Szczególnie gdy zaplanowaliśmy oglądanie ważnych wydarzeń na żywo.

Warto pamiętać, że nie zawsze wina leży po stronie dostawcy internetu. Zbyt przepełnione serwery popularnych serwisów potrafią płatać figle i z dużym opóźnieniem wysyłają do nas informacje, a co za tym idzie połączenie z interesującym nas portalem jest wolne. Warto o tym pamiętać przed wykonaniem telefonu do dostawcy sieci, w związku z „muleniem” internetu. Jeśli jednak okaże się, że internet chodzi wolno na wszystkich stronach internetowych, z pewnością jest to wina dostawcy i warto zgłosić awarię.

Czasem okazuje się, że modem uległ uszkodzeniu, lub stary kabel sieciowy załamał się pod wpływem warunków zewnętrznych. Wtedy pomoc fachowego serwisu będzie konieczna, a doświadczeni technicy szybko naprawią awarię.

3 KOMENTARZE

  1. Warto to powyższej listy dodać jeszcze inne strony do pomiaru prędkości internetu. Ja osobiście korzystam z speedtestonline.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read