Strona głównaBiznesEmitowana w Kanadzie seria monet lokacyjnych Maple Leaf

Emitowana w Kanadzie seria monet lokacyjnych Maple Leaf

Z całą pewnością można stwierdzić, że jest to jedna z cieszących się największą popularnością edycji numizmatów na całym rynku. Nic dziwnego więc, że często gości w wielu portfolio inwestycyjnych. Przemawia zresztą za tym naprawdę sporo.

Choćby zresztą długość tego, ile znajduje się w sprzedaży. Wszak pierwsze egzemplarze zostały wprowadzone w 1979 roku. Nietrudno więc ustalić, że jest to jedna z pierwszych edycji monet o tej właśnie charakterystyce. W tym miejscu warto zresztą wspomnieć, że mianem debiutanta w tym kontekście, określać można monetę Krugerrand. Jej emisję zainaugurowano w 1967 roku. Odpowiedzialne jest za nią – zresztą od samego początku – znane na całym świecie południowoafrykańskie przedsiębiorstwo Rand Refinery.

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że im bardziej obszerne oraz różnorodne portfolio, tym lepiej. Chodzi tu oczywiście o aspekt inwestycyjny i ewentualny przyszły sukces. Pod tym względem, Klonowy Liść, zdecydowanie wyróżnia się na tle serii o tej samej specyfice. Podczas gdy tam dominującymi kruszcami wykorzystywanymi są choćby złoto, czy też srebro, tu gama jest jeszcze szersza. Obok wymienionych kruszców, można także zakupić egzemplarze wykonane z użyciem platyny i pallady. Tak duży wybór jest niebagatelny, jeśli chodzi na przykład o wybór pierwszej swej monety bulionowej.

Jest to istotne, tym bardziej że Royal Canadian Mint pomyślało również właśnie o tych, którzy dopiero rozpoczynają swą inwestycyjną przygodę. Najlepszym na to dowodem, jest tutaj dodanie także monety o wadze jednego grama. Śmiało można więc w tym kontekście określić ten konkretny egzemplarz propozycją na każdą kieszeń. Dlaczego to tak istotne? Choćby dlatego, że nawet zakładając niepowodzenie, ewentualne konsekwencje finansowe nie będą – a przynajmniej mogą one nie być – tak dotkliwe, jak w przypadku kupna na początkowym etapie większych odpowiedników. Co więcej, producent oferuje również możliwość zakupu tego wariantu, także w pakietach wielu sztuk. Posiadając właśnie taki zbiór, można więc sprawnie rozłożyć sobie plan lokacji w złoto, w najdogodniejszym możliwym czasie. Może być to więc świetny sposób na wprowadzenie się w realia rynku i lepsze ich poznanie. Uchroni to przed możliwymi błędami, o które na początkowym etapie przecież nie tak trudno.

Wizualnie, twórcy monety postawili na sprawdzone rozwiązanie. Wiąże się ono z umieszczeniem na numizmatach motywu charakterystycznego dla danego kraju. W tym wypadku, nie mógłby on być chyba bardziej czytelny. W końcu tytułowy klonowy liść, to jeden z symboli kraju z Ameryki Północnej. Znajdziemy go nie tylko na oficjalnej heraldyce czy fladze. Nie brakuje go też w licznych pamiątkach, które można zakupić podróżując właśnie w ten rejon świata. Co znajdziemy na odwrocie? Tam umieszczono z kolei portret aktualnie panującego w Wielkiej Brytanii monarchy.

Jeśli interesuje Cię inwestycja w metale szlachetne, w tym w złoto inwestycyjne, warto sprawdzić ofertę lokalnego dealera złota. Firma Tavex od ponad 30 lat działa na rynku kruszców inwestycyjnych, oferując swoim klientom złoto i srebro z dostępnością od ręki lub z wysyłką w 24 godziny! Oprócz tego w salonach stacjonarnych można wymienić ponad 60 walut z całego świata, na przykład kantor Katowice, jeden z oddziałów firmy Tavex, umożliwia odbiór przesyłek w punkcie lub z wysyłkę z dostawą pod wskazany adres. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read