Strona głównaFirmaSkaner 3D do zastosowań profesjonalnych

Skaner 3D do zastosowań profesjonalnych

Nowoczesne skanery 3D to urządzenia pozwalające na sprawne i precyzyjne dokonywanie pomiarów obiektów, które trudno zmierzyć z wykorzystaniem tradycyjnych metod. Części maszyn i urządzeń, elementy biżuteryjne, protezy, formy i matryce, słowem – przedmioty o nieregularnych kształtach, trudno jest odwzorować z wykorzystaniem linijki i ołówka. Byłoby to zadanie niezwykle czasochłonne, a w wielu przypadkach po prostu niemożliwe. W takich sytuacjach doskonale sprawdza się niezawodne, szybkie i precyzyjne urządzenie metrologiczne, jakim jest skaner 3D.

Profesjonalny skaner 3D – charakterystyka

Wykorzystanie technologii 3D w procesach produkcyjnych pozwala na wytwarzanie produktów w imponującej jakości. Skanery 3D, maszyny sterowane numerycznie i drukarki 3D wkroczyły do przedsiębiorstw produkcyjnych i pozwoliły na optymalizację zachodzących tam procesów. Oczywiście ogromne znaczenie ma jakość wykorzystywanego urządzenia, gdyż nie każdy skaner 3D pozwala na wykonanie skanów z równie dużą dokładnością, nie każdy jest urządzeniem na tyle wydajnym i trwałym, by mógł się sprawdzić w trudnych warunkach przemysłowych.

Skaner 3D do zastosowań profesjonalnych (do kupienia na tej stronie) posiada odporną obudowę o podwyższonej normie szczelności, co sprawia, że nie straszne mu kurz czy wilgoć, zatem może być stosowany wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz, i to w zmiennych warunkach pogodowych. Urządzenie zostało wyposażone w wysokiej jakości obiektywy i kamery, a zastosowane układy optyki charakteryzują się wysoką stabilnością mechaniczną. Najważniejsza jest jednak dokładność skanowania – najlepiej, jeśli została potwierdzona certyfikatem niezależnego laboratorium metrologicznego.

Podstawowe zastosowania profesjonalnych skanerów 3D

Skaner 3D, który łączy w sobie kluczowe dla użytkownika parametry, a więc wysoką dokładność pomiaru, dużą gęstość punktów przestrzennych oraz obszerny zakres pomiarowy, może być wykorzystywany w firmach realizujących projekty wymagające wysokiej precyzji pomiarów. Profesjonalne skanery 3D są zatem stosowane w inżynierii odwrotnej, bezstykowej kontroli jakości oraz w procesach szybkiego prototypowania. Jako przykłady wykorzystania można wymienić m.in. precyzyjne odtwarzanie dokumentacji CAD, rekonstrukcję uszkodzonych elementów i części, pomiar trudno mierzalnych obiektów czy też bezstykową kontrolę jakości detali wykonanych ze szkła, gumy i tworzyw sztucznych. Skaner 3D do zastosowań profesjonalnych pozwala na utworzenie dokładnych wizualizacji obiektów o skomplikowanym kształcie. Tak powstałe modele można wykorzystać do produkcji zamiennika lub jako punkt wyjścia do projektowania nowych produktów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read