Strona głównaMarketingSkąd czerpać inspirację na urządzenie mieszkania? Z pomocą przychodzą gazetki sklepowe

Skąd czerpać inspirację na urządzenie mieszkania? Z pomocą przychodzą gazetki sklepowe

Urządzanie własnego domu czy mieszkania może być nie lada wyzwaniem. Ten, kto ma zmysł artystyczny i samodzielnie może zaaranżować wnętrza swojego domu, ten wychodzi zawsze na plus pod względem ekonomicznym, ale tez czasowym. Zawsze też można wspierać się propozycjami, których pełne są różne katalogi i gazetki dużych dyskontów meblowych i handlowych.

Od czego zacząć?

Priorytetową kwestią jest wybranie stylu, który ma być motywem przewodnim wnętrza. Każdy z nich będzie determinował urządzanie kolejnych pomieszczeń, czyli trzeba będzie dobierać odpowiednią kolorystykę, dekor, materiały i oświetlenie. Oczywiście kontrasty są jak najbardziej wskazane, ale nie można z nimi przesadzać. Całość ma być spójna i harmonijna w każdym aspekcie. Skąd czerpać inspiracje na urządzanie domu? Tak jak już zostało wyżej wspomniane, wystarczy przeglądać nowe gazetki katalogów sklepów meblowych, bo tam zawsze dostępne są modne trendy i rozwiązania, które można zobaczyć na dołączonych barwnych zdjęciach z konkretnych wnętrz. Doskonałym przykładem jest Gazetka Agata meble, w której znajduje się mnóstwo cennych inspiracji pomocnych do zagospodarowania każdego pomieszczenia. Salon, kuchnia, jadalnia czy łazienka, każdy kąt mieszkania może być urządzony perfekcyjnie, ze smakiem i wysokim poziomem estetyki, jeśli skorzysta się z ciekawych pomysłów, chociażby tych z katalogów.

Nowocześnie czy tradycyjnie?

Sporo osób pozostaje wiernym klasyce, stroniąc od bardzo innowacyjnych projektów. Nie eksperymentują kolorem ścian i podłóg, a wybierają subtelny dekor i dobierają tradycyjne sprzęty do domu. Niektórzy decydują się na pałacowe akcenty w stroju wnętrz, wypełniając je takimi ozdobami, które można było kiedyś spotkać w szlacheckich dworkach, a inni pozostają wierni bardziej stonowanym realizacjom. Najciekawiej jednak wyglądają wnętrza, w których wymieszane są bardziej ozdobne antyki z prostymi modelami, czyli formami bardziej nowoczesnymi. W taki sposób można uzyskać ciekawie zagospodarowane wnętrze w stylu klasycznym z dodatkiem wytwornego pałacowego wystroju. Należy dodać, że w stylu klasycznym bardzo dobrze prezentują się meble wykonane na bazie litego drewna, które jest surowcem ekskluzywnym i ściśle wiąże się z naturą. Natomiast jeśli chodzi o dodatki, to mile widziane są mosiężne świeczniki, wazony ceramiczne i inne stylowe ozdoby.

Minimalistyczna prostota

Sporo osób urządza swoje wnętrza w stylu minimalistycznym, czyli liczy się maksymalna prostota i modna powściągliwość. Takich rozwiązań jest mnóstwo, dlatego nie ma problemu z doborem odpowiednich mebli i dekoru. Gazetka Obi przychodzi z ciekawymi pomysłami, wśród których nie brakuje stylowych paneli podłogowych w jasnych wybarwieniach, nowoczesnego oświetlenia, subtelnego dekoru i praktycznych dodatków. Kto zdecyduje się na właśnie taką stylistykę, na pewno dobierze dla siebie odpowiednie meble i ozdoby, a także znajdzie inspiracje na podłogi i ściany. Kolejną garść propozycji przedstawia gazetka Castorama. Znajdziemy w niej stylowe zestawy mebli kuchennych, jak i osobne szafki, które wpiszą się idealnie w minimalistyczne wnętrza. Gładkie meble bez uchwytów, zdobień wiodą [prym w takiej stylistyce a w ww. gazetce znajduje się ich naprawdę dużo.

Wizualizacja

Po wybraniu stylistyki, a przed zakupem mebli , sprzętu i dekoru konieczne jest zrobienie wizualizacji przestrzeni. Najlepiej rozrysować sobie układ pomieszczenia na kartce lub wykorzystać jeden z dostępnych programów komputerowych, za pomocą którego można precyzyjnie dobrać wymiary, kolorystykę o inne aspekty tak bardzo ważne podczas urządzania domu czy mieszkania. Przestrzeń powinna oddychać, dlatego nie można sobie pozwolić na przepych i nadmiar, nawet w stylu klasycznym czy glamour, ale tak dobrać poszczególne elementy wystroju, aby kompozycja była spójna i harmonijna.

Gazetki promocyjne, profesjonalne katalog i pisma branżowe mogą dostarczyć wiele cennych inspiracji, na bazie których powstaną ciekawie zaaranżowane wnętrze. Nie muszą to być wcale drogie sprzęty czy meble, aby mieszkanie nabrało wyjątkowego kształtu i było mocno funkcjonalne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read