Strona głównaPrawoPrzeczytaj rozmowę z adwokatem

Przeczytaj rozmowę z adwokatem

Jeśli nurtują Państwa pytania dotyczące pracy adwokata, proszę zapoznać się z tym krótkim i treściwym wywiadem. W wywiadzie poruszono najważniejsze kwestie pracy adwokata.

  1. Jaki jest zakres usług oferowanych przez adwokatów?
  2. Czy prawo karne i prawo cywilne zajmują się tym samym?
  3. Czego dokładnie dotyczą sprawy spadkowe?

– Dzień dobry. Dzisiaj porozmawiam z adwokatem Michałem Kaliszewskim. Panie Michale, jaki jest zakres usług oferowanych przez Pana Kancelarię?

– O tym, co robimy i jak działamy można dowiedzieć się ze strony internetowej Kancelarii, dlatego już na wstępie zapraszam wszystkich zainteresowanych pod adres: https://adwokat-kaliszewski.pl/. Oferujemy przede wszystkim usługi z zakresu prawa karnego, odszkodowań, rozwodów i spraw rodzinnych, prawa spadkowego, prawa cywilnego, a także prawnej obsługi przedsiębiorców.

– Czy mógłby Pan powiedzieć coś więcej na temat prawa karnego i prawa cywilnego. Czym te gałęzie prawa się różnią?

– Sprawy karne obejmują w większośći przestępstwa przeciwko podstawowym wartościom ludzkim, czyli między innymi przestępstwa przeciwko zdrowiu, życiu, wolności, a także przeciwko rodzinie i opiece. Co ciekawe, prawo karne obejmuje także konsekwencje wynikające z niestosowania się do obowiązków podatkowych. Jeśli tego rodzaju sprawy Państwa dotyczą, to zapraszam do zapoznania się z szerszym opisem na stronie internetowej: https://adwokat-kaliszewski.pl/prawo-karne/ Z kolei prawo cywilne dotyczy pozwów o zapłatę, eksmisji czy naruszenie dóbr osobistych. Kancelaria zapewnia pomoc na każdym z etapów postępowania cywilnego, a więc cały proces postępowania przed sprawą w sądzie, postępowanie przed sądem I i II instancji, a także przed Sądem Najwyższym w postępowaniu kasacyjnym. Te i więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej: https://adwokat-kaliszewski.pl/prawo-cywilne/.

– A sprawy spadkowe? Czego dokładnie dotyczą sprawy spadkowe?

– Sprawy spadkowe oscylują głównie wokół spraw o stwierdzenie nabycia spadku, o zachowek, a także o dział spadku. Kwestie spadkowe są niezwykle wrażliwe ze względu na szacunek do osoby, po której się dziedziczy, dlatego też w mojej Kancelarii zwracam szczególną uwagę na empatyczne podejście do Klienta. Jeśli ktoś z Państwa również potrzebuje współpracy z prawnikiem, warto zapoznać się ze stroną internetową: https://adwokat-kaliszewski.pl/prawo-spadkowe/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read