Strona głównaITLaptop duży czy mały?

Laptop duży czy mały?

Jeśli myślicie o zakupie nowego laptopa, w pierwszej kolejności zdecydujcie, jaka przekątna ekranu będzie dla was optymalna. Brak tej analizy to częsty błąd, który później znacznie obniża komfort korzystania ze sprzętu. Matryca nie może być zbyt mała ani zbyt duża. Na jaką zatem się zdecydować?

Do zabawy czy do pracy?

Aby uzyskać odpowiedź na pytanie, jaki laptop będzie najlepszy, w pierwszej kolejności zdecydujcie, jakie jest jego przeznaczenie. Jeśli ma być jedynie zabawką dla dzieci, która najczęściej wykorzystywana będzie podczas urlopów, wówczas idealnie sprawdzi się niewielki notebook, który zmieścicie nawet w małej torbie. Jeśli natomiast pracujecie na komputerze i traktujecie go jako niezbędny element waszej zawodowej codzienności, wybierzcie wersję z większą matrycą.

Istotne jest także określenie czy praca jest w większości stacjonarna, czy też często podróżujecie służbowo. Jeśli wyjazdy są okazjonalne, idealnym rozwiązaniem będzie sprzęt nieco większy, zapewniający wygodne korzystanie z niego na co dzień. Jeśli natomiast delegacje są nieodłącznym elementem waszego dnia, lepiej sprawdzi się komputer bardziej kompaktowy. Jest zdecydowanie lżejszy i zmieści się nawet do niewielkiej aktówki.

Waga

Jak wspomnieliśmy, waga laptopa ma również bardzo istotne znaczenie. Jeśli nie zamierzacie podróżować, wybierzcie modele większe, które charakteryzują się zwykle masywniejszą i cięższą obudową. Bez trudu stabilnie ułożycie je na biurku czy kolanach, dzięki czemu możecie wygodnie pracować, oglądać filmy czy też grać w ulubione gry.

Lżejszy sprzęt sprawdzi się z kolei w przypadku osób mobilnych, często wyjeżdżających. Jeśli podróże nie są waszą pracą, a jedynie hobby, któremu poświęcacie sporo wolnego czasu, również warto wyposażyć się w niewielki komputer, który zabierzecie ze sobą wszędzie. Istotne jest, aby posiadał parametry zapewniające płynną i efektywną pracę. Korzystając z możliwości, jakie daje szybka gotówka, możecie wybrać sprzęt o wysokiej wydajności, a przy tym niewielki i lekki.

Zbyt mały laptop

Jak wspomnieliśmy na początku, częstym błędem kupujących jest brak określenia konkretnego rozmiaru komputera, jaki będzie im potrzebny. Skutkuje to niskim komfortem pracy. Sytuacja ta dotyczy szczególnie laptopów, które są zbyt małe. Trudno wymieniać nowy sprzęt na większy lub kupować drugi model. Lepiej skorzystać z możliwości podłączenia komputera do zewnętrznych ekranów, dzięki czemu matryca znacząco się powiększy.

Szybka gotówka pozwoli Wam na sfinansowanie zakupu dodatkowego monitora, który podłączycie bezpośrednio do niewielkiego laptopa. Wielkość matrycy możecie dopasować do swoich potrzeb, pamiętając, że rozwiązanie to dedykowane jest osobom preferującym pracę stacjonarną. Dzięki dodatkowemu wyświetlaczowi, możecie pracować na dwóch monitorach jednocześnie, korzystając z możliwości systemu operacyjnego w zakresie rozszerzenia ekranu. To bardzo wygodne rozwiązanie.

Wybór komputera zwykle sprowadza się do określenia jego marki, procesora, pamięci czy pojemności dysku. Nie zawsze przywiązujemy dużą wagę do wielkości matrycy, co jest błędem. Warto sprecyzować swoje potrzeby w zakresie laptopa i jego rozmiarów, wypróbować kilka modeli, aby zdecydować się na ten właściwy. W zakupie pomocna jest szybka gotówka, dzięki której bez uszczerbku dla domowego budżetu, możecie nabyć sprzęt idealnie dopasowany do Waszych oczekiwań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read