Strona głównaITJak wygląda nauka programowania w szkole programowania?

Jak wygląda nauka programowania w szkole programowania?

Chcesz zacząć programować, ale nie wiesz jak zacząć? Przede wszystkim wybierz dla siebie najdogodniejszą metodę nauki. Możesz zgłębiać tajniki programowania w domu i korzystać z kursów online lub wybrać się do akademii programowania. Jak wygląda nauka kodowania w szkole i co, dzięki niej zyskujesz?

Akademia programowania jest miejscem, w którym nie tylko kompleksowo nauczysz się pisać programy i aplikacje, ale także zdobędziesz niezbędne w zawodzie kontakty i dostaniesz ofertę pierwszej pracy. Decydując się na naukę w domu, musisz mieć duże pokłady samodyscypliny, by z każdym dniem wchodzić na coraz bardziej zaawansowane poziomy. W akademii programowania pracujesz z grupą pasjonatów, którzy chętnie podzielą się wsparciem i podadzą pomocną dłoń.

Nauka w akademii programowania

Na rynku można znaleźć wiele szkół programowania. Jedną z nich jest Codecool.pl, gdzie naukę kodowania rozpoczniesz od totalnych podstaw. Nie musisz wiedzieć na temat kodowania nic – wszystkiego dowiesz się od doświadczonych mentorów. Pierwszym językiem, jakiego będziesz się uczyć jest Python. Poznasz jego podstawowe wykorzystanie, napiszesz samodzielnie kilka funkcji oraz prostych programów. O tym, kiedy przyjdzie czas na następny poziom oraz język programowania zdecydujesz sam. W szkole programowania tempo dostosowane jest do Twoich potrzeb. Jeśli uważasz, że chciałbyś jeszcze raz przerobić daną część materiału, to zgłoś to mentorowi. Pamiętaj, że perfekcyjnie opanowanie podstaw programowania ułatwi Ci kodowanie w przyszłości. Akademia programowania to także miejsce do tworzenia projektów indywidualnych oraz grupowych. Dzięki zmianowym trybie nauki – tydzień ćwiczeń w szkole, następnie tydzień w domu masz szansę w swoim rytmie potrenować pisanie kodu. Czas nauki w akademii programowania wynosi od kilku do kilkunastu miesięcy. O tym, jak szybko będzie on przebiegał, zależeć będzie od tempa zaliczania poszczególnych modułów.

Co oprócz nauki programowania?

Korzyści z nauki w akademii programowania jest o wiele więcej. Najważniejszymi z nich są wsparcie doświadczonych specjalistów i nabieranie efektywnych nawyków już na początku swojej pracy. To cenne, ponieważ im więcej wyrobisz sobie pozytywnych przyzwyczajeń, tym sprawniej będzie przebiegać twoja praca. Warto także na tym etapie budować własną sieć kontaktów i starać się tworzyć portfolio, któremu będzie można się pochwalić przyszłemu pracodawcy. W branży IT ceniona jest umiejętność prezentacji i omówienia autorskich aplikacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read