Strona głównaBiznesDoradztwo zakupowe

Doradztwo zakupowe

Chcielibyśmy być nieomylni we wszystkich naszych decyzjach, a szczególnie tam, gdzie możemy coś stracić, czyli w kontekście naszych przedsiębiorstw. Dlatego tak ważne jest żeby podczas zakupów, czy inwestycji wybierać jak najlepsze oferty, jednak przy niewystarczającej ilości wiedzy, czasu, czy licznych dystraktorach staje się to bardzo trudne. Co robić w takim razie, aby podejmować słuszne wybory konsumenckie?

Rozwiązanie – Doradztwo zakupowe

Kluczem do sukcesu okazuje się być optymalizowanie kosztów zakupu danego produktu, czy usługi. Najprościej rzecz ujmując jest to zbadanie systemu konsumenckiego danej firmy i produktów, które dana firma pozyskuje, pod względem jakości, ilości, oraz oczywiście ceny. Co jest dla nas najkorzystniejsze? Oczywiście kupić produkt jak najlepszy, w jak najniższej cenie i do tego w wystarczającej ilości, tak aby firma nie ponosiła strat. Możemy zajmować się planowaniem zakupów na własną rękę, polegać na intuicji, wyliczeniach, czy statystykach, ale i tak istnieje ryzyko poniesienia porażki, dlatego ciekawym rozwiązaniem okazuje się być doradztwo zakupowe. Zajmują się specjalne, strategiczne firmy, takie jak optibuy. Oprócz analiz potrzeb zakupowych danego przedsiębiorstwa, tworzenia list producentów, czy optymalizacji kosztów, takie firmy zajmują się także tworzeniem strategii konsumenckiej optymalnej dla danej firmy.

Kto powinien skorzystać z doradztwa zakupowego?

Tak naprawdę każda firma, której zależy na zminimalizowaniu strat. Duże przedsiębiorstwa, jak i te mniejsze powinny skorzystać z takich usług, tak samo te, które już są na rynku od wielu lat, jak i te dopiero raczkujące. Ze względu na to, że każda firma bez odpowiedniego przygotowania do zakupów będzie po prostu tracić. Dzięki temu w krótkim okresie czasu będzie można obserwować wzrost efektywności naszego biznesu, a oszczędności jakie możemy osiągnąć dzięki takim działaniom wahają się od 7 do 15% od całości wydatków.

Dlaczego warto skorzystać?

Doradztwo zakupowe pomaga usprawnić działania w firmie, zmniejszyć ponoszone przez nią koszty, poprawić kluczowe wskaźniki w zakupach, wybrać odpowiednią strategię konsumencką i co bardzo ważne – daje możliwość obserwowania efektów długookresowych. Ważne jest, aby podkreślić, że zwiększa się stabilność danego przedsiębiorstwa na rynku, dzięki zwiększeniu rentowności. Ponadto skorzystanie z usług firmy zewnętrznej, specjalizującej się w tej dziedzinie od lat, pozwala na pozyskiwanie nowych partnerów, dostawców, perspektyw, metaforycznie otwiera oczy i daje nowe perspektywy, co w konsekwencji wiąże się z lepszymi zakupami. Także chyba warto zainwestować w coś, w co w przyszłości zwróci nam się prawdopodobnie kilkakrotnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read