Strona głównaITCzym jest karta sieciowa? Opcje serwerowe firmy HPE

Czym jest karta sieciowa? Opcje serwerowe firmy HPE

Karta sieciowa to karta rozszerzeń, nazywana także NIC (Network Interface Card). Jej działanie polega na przekształcaniu otrzymanych pakietów danych w sygnały. Sygnały te są następnie przesyłane w obrębie sieci komputerowej. Każda karta sieciowa posiada pamięć RAM oraz własny procesor. Istnieją różne standardy, w których mogą pracować karty sieciowe (Ethernet, FDDI i inne).

Każda karta sieciowa posiada unikalny na skalę światową adres fizyczny – jest to tzw. adres MAC, który jest przypisywany do karty w trakcie jej produkcji. Możemy wyróżnić dwa podstawowe rodzaje kart sieciowych: 802.11b oraz 802.11g. Jeżeli chcą Państwo bliżej zapoznać się z tematyką zastosowania kart sieciowych, zachęcamy do przeczytania wpisu na blogu: “Do czego służy karta sieciowa?”.

W tym artykule przedstawimy Państwu karty sieciowe jednego z najpopularniejszych producentów, jakim jest HPE. Wszystkich klientów zainteresowanych tą tematyką zapraszamy do lektury!

Krótka charakterystyka marki HPE

Hewlett-Packard Enterprise, czyli inaczej HPE, to bardzo popularna marka, która obecna jest na rynku od 2015 roku – stanowi ona część znanego koncernu Hewlett-Packard. Oferowane przez HPE rozwiązania to technologie stworzone z myślą o rynku biznesowym – skupiają się one na elementach sieci przewodowych i bezprzewodowych, serwerach oraz pamięciach masowych. W ofercie marki HPE znajdą Państwo między innymi serwery, sprzęt sieciowy, opcje serwerowe oraz akcesoria i różnorodne usługi informatyczne lub oprogramowanie.

Dlaczego warto wybrać kartę sieciową marki HPE?

Na karty sieciowe oferowane przez markę HPE warto zwrócić uwagę, ponieważ są to urządzenia wyposażone w nowoczesne i innowacyjne rozwiązania. Wykorzystanie produktów proponowanych przez HPE umożliwia użytkownikom stworzenie bardzo zaawansowanej technologicznie infrastruktury serwerowej w przedsiębiorstwie. Wszystkie urządzenia HPE charakteryzują się wyjątkowo korzystnym stosunkiem jakości do ceny. Producent tworząc te karty sieciowe skupił się na zagwarantowaniu zwiększonej przepustowości oraz minimalizacji opóźnień, a także na stworzeniu wielu różnorodnych rozwiązań, aby każdy z użytkowników mógł odnaleźć w ofercie coś dla siebie. Karty sieciowe HPE, jak wszystkie produkty tej marki, cechują się również energooszczędnością. Warto zdecydować się na opcje serwerowe HPE, ponieważ umożliwiają one bardzo szybkie przetwarzanie danych, zapewniają niskie koszty eksploatacji, a także wyróżniają się zmniejszonym negatywnym wpływem na środowisku.

Przykładowe karty sieciowe oferowane przez HPE

W tej części artykułu przedstawimy Państwu trzy przykładowe karty sieciowe z oferty marki HPE, na które warto zwrócić uwagę wybierając rozwiązania dla przedsiębiorstwa.

Pierwszą przykładową kartą sieciową marki HPE jest urządzenie o kodzie produktu 794525-B21. Produkt ten został stworzony z myślą o użytku profesjonalnym. Ta karta sieciowa wyposażona jest w dwa gniazda sieciowe Ethernet LAN (RJ-45); posiada również obudowę FlexibleLOM. Urządzenie jest przeznaczone do montażu w stojakach serwerowych – z pewnością idealnie sprawdzi się w wielu przedsiębiorstwach i z łatwością stanie się częścią profesjonalnych centrów danych.

Kolejna karta sieciowa to HPE 727054-B21. Jest to wydajne urządzenie, które zapewnia bardzo wysoką jakość usług sieciowych, a zarazem niskie zużycie energii. Idealnie sprawdzi się w wielu przedsiębiorstwach, niezależnie od ich wielkości, jednak przede wszystkich w stawiających na nowoczesność korporacjach. Produkt jest wyposażony w nowoczesne złącza światłowodowe SFP+ i obsługuje technologię sieciową 10GBase-X. Warto zwrócić uwagę na kompatybilność tego urządzenia z pozostałymi rozwiązaniami marki HPE, co umożliwia stworzenie spójnych i niezawodnych infrastruktur sieciowych dla przedsiębiorstwa.

Następnym przykładem rozwiązania sieciowego oferowanego przez markę HPE jest ta karta sieciowa, o kodzie produktu 727060-B21. Ta karta sieciowa również posiada dwa porty – zapewnia konwergentne połączenie Ethernet 10 Gb. Takie połączenie sieciowe umożliwia przyspieszenie działania usług informatycznych oraz zwiększenie wydajności centrum przetwarzania danych. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż to urządzenie jest pierwszym tego typu produktem, który łączy na jednej linii Ethernet FCoE lub RoCE z ruchem LAN, co umożliwia zredukowanie złożoności systemu służącego do zarządzania ruchem. W tej karcie sieciowej zastosowane zostało odciążanie tunelowe oraz udoskonalenie przepustowości 10 GbE (pozwala to na stuprocentowe wykorzystanie dostępu do sieci nakładkowej). Ta karta sieciowa posiada obudowę FlexibleLOM.

W ofercie marki HPE znajdą Państwo także wiele innych kart sieciowych. Niezależnie od tego, jaką wielkością czy profilem działania cechuje się konkretne przedsiębiorstwo – na pewno wśród produktów HPE odnajdzie się idealne rozwiązanie, dopasowane do potrzeb każdej z firm. Marka zadbała o to, aby zaoferować klientom wachlarz różnorodnych urządzeń, które łączy kilka wspólnych cech – niezawodność, wydajność, funkcjonalność oraz energooszczędność.

Gdzie zakupić opisane opcje serwerowe HPE?

Mamy nadzieję, że lektura powyższego artykułu umożliwiła Państwu bliższe zapoznanie się z kartami sieciowymi proponowanymi przez markę HPE. Jeżeli chcą Państwo zakupić takie rozwiązania, zachęcamy do wyboru autoryzowanego dystrybutora, jakim jest na przykład sklep thomas it. W naszym asortymencie posiadamy wiele różnych opcji serwerowych, a wśród nich różnorodne karty sieciowe HPE. Zapraszamy do skontaktowania się z naszymi ekspertami, którzy z chęcią doradzą każdemu z klientów i pomogą w doborze odpowiednich produktów do potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa. Jesteśmy przekonani, że każdy z Państwa odnajdzie w sklepie thomas it coś dla siebie!

Kontakt telefoniczny: 32 444 94 30 bądź pod adresem e-mail: info@thomas-it.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read