Strona głównaFirmaCo musisz wiedzieć, zanim zmienisz sprzedawcę gazu?

Co musisz wiedzieć, zanim zmienisz sprzedawcę gazu?

Wbrew obiegowym opiniom, zmiana sprzedawcy gazu jest możliwa, a przede wszystkim bezpłatna i prosta.  Pozwala na wybór korzystniejszej oferty, a tym samym zmniejszenie rachunków za zużywane paliwo gazowe. Jest jednak kilka rzeczy, które należy wiedzieć. Zostały one przedstawione w poniższym artykule.

Jaka jest różnica między dystrybutorem a sprzedawcą gazu?

Mimo że wiele osób o tym nie wie, sprzedawca i dystrybutor to dwie, odrębne funkcje. Ten pierwszy zajmuje się obrotem paliwa gazowego – kupuje go od wytwórców, a  następnie sprzedaje klientom. Drugi natomiast dostarcza go bezpośrednio do firm i mieszkań, jednocześnie odpowiadając za jakość paliwa, ciągłość dostaw oraz właściwy stan całej sieci gazowej.

Jak znaleźć wiarygodnego sprzedawcę?

W Polsce firmy zajmujące się obrotem paliwa gazowego muszą spełniać odpowiednie warunki i otrzymać koncesję przyznawaną przez Urząd Regulacji Energetyki. Ceny sprzedaży gazu ziemnego zostały uwolnione, dlatego oferty różnych sprzedawców mogą się od siebie różnić. Z tego względu należy dokładnie czytać oferty i porównywać je ze sobą tak, by wybrać najkorzystniejszą dla siebie. Sprzedażą gazu dla przedsiębiorców oraz osób prywatnych zajmuje się firma Po Prostu Energia (zobacz ofertę: https://poprostuenergia.pl/gaz-dla-firmy/), ciesząca się popularnością i zaufaniem wśród klientów.

Czy zmiana sprzedawcy gazu wiąże się z wieloma formalnościami?

W przypadku wyboru firmy Po Prostu Energia można to zrobić przez Internet, w zaledwie kilku krokach. Podpisując umowę, jej przedstawiciel w naszym imieniu dokona wszystkich formalności, takich jak wypowiedzenie starej umowy itp. Jest to łatwe, szybkie i komfortowe rozwiązanie, które pozwala klientom zaoszczędzić czas i nie zaprzątać sobie głowy dodatkowymi kwestiami.

Czy zmiana dostawcy gazu będzie się wiązała z przerwą w dostawie energii?

Absolutnie nie. Gaz będzie płynął do naszego mieszkania lub przedsiębiorstwa bez zmian, tak jak do tej pory. Zmiana dostawcy nie wiąże się z żadnymi przerwami w jego dostawie.

Ile kosztuje zmiana dostawcy gazu?

Wiele osób boi się, że decydując się na zmianę, będzie musiało za nią słono zapłacić. Nic bardziej mylnego – zmiana dostawcy gazu jest bezpłatna, nie ma również konieczności wymiany posiadanego do tej pory gazomierza.

Czy niższe opłaty rzeczywiście są możliwe?

Wysokość rachunków za gaz uzależniona jest od wyboru taryfy, opłat abonamentowych i sieciowych oraz ceny samego gazu. Z tego względu, decydując się na zmianę sprzedawcy gazu należy zwrócić uwagę na wszystkie te składowe, które tworzą realny koszt.

Ile faktur będę dostawać po zmianie dostawcy gazu?

To zależy od rodzaju podpisywanej umowy. Zazwyczaj jednak firmy oferują umowę kompleksową, dzięki której opłaty za sprzedaż i dystrybucję gazu zawarte są w jednej, przejrzystej i czytelnej dla klienta fakturze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read