Strona głównaUbezpieczeniaChcesz kupić OC i AC jednocześnie? Dowiedz się, czy kupowanie ubezpieczeń „w...

Chcesz kupić OC i AC jednocześnie? Dowiedz się, czy kupowanie ubezpieczeń „w pakiecie” jest opcją dla Ciebie!

Pakiety ubezpieczeniowe mogą dotyczyć nieruchomości, życia i zdrowia, ale najpopularniejszą opcją są oczywiście pakiety ubezpieczeń komunikacyjnych. Z tego względu dziś skupimy się właśnie na nich. Czy pakiety typu OC i AC, jak również zawierające pozostałe ubezpieczenia komunikacyjne rzeczywiście są opłacalne? Od czego to zależy? Jak znaleźć najkorzystniejszy pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych?

Kiedy dobrowolne ubezpieczenia komunikacyjne są opłacalne?

Jeśli chodzi o ubezpieczenie OC, jest ono jedynym obowiązkowym w Polsce ubezpieczeniem komunikacyjnym, który musi posiadać każdy właściciel auta. Oczywiście jest ono przypisane do pojazdu, a nie kierowcy i należy je wykupić najpóźniej w dniu rejestracji. W grę wchodzą oczywiście pozostałe, dobrowolne ubezpieczenia komunikacyjne, które można kupić w pakiecie z polisą OC. Czy rzeczywiście warto zdecydować się na rozszerzony zestaw?

Tak naprawdę wszystko zależy od potrzeb i oczekiwań ubezpieczającego, a także samego pojazdu. Najlepszym tego przykładem jest ubezpieczenie Autocasco. Chroni ono interesy właściciela na wypadek kradzieży lub uszkodzenia pojazdu, choć w poszczególnych polisach zakres ubezpieczenia może się bardzo różnić. Zasadność kupowania polisy Autocasco jest sprawą indywidualną. Z pewnością taką decyzję powinni rozważyć przede wszystkim właściciele nowych lub prawie nowych aut prezentujących dużą wartość. Ich kradzież lub zniszczenie wiąże się bowiem z ogromnymi stratami finansowymi.

Co ciekawe ubezpieczenie AC bywa także bardzo opłacalne w przypadku właścicieli aut popularnych marek, ponieważ to one statystycznie najczęściej padają łupem złodziei. Wiele zależy też od tego, gdzie auto jest parkowane, a co za tym idzie, jak duże może być ryzyko jego uszkodzenia lub kradzieży, a także jak często używane, co oczywiście z większe prawdopodobieństwo nieszczęśliwego wypadku.

Podobny rachunek warto wykonać w przypadku ubezpieczeń Assistance i NNW. Pierwsze będzie bardzo cenne, jeśli często udajemy się autem w dłuższe trasy i możemy potrzebować pomocy. Po ubezpieczenie NNW szczególnie często sięgają zaś osoby, które założyły już rodzinę i poważny uszczerbek na zdrowiu lub nawet śmierć mogą oznaczać kłopoty finansowe dla bliskich.

Dlaczego ubezpieczenia komunikacyjne warto kupować w pakiecie?

Jeśli decydujemy się na wiele polis, zdecydowanie najkorzystniejszą opcją są pakiety ubezpieczeń komunikacyjnych. Powód jest prosty, towarzystwom ubezpieczeniowym zależy na sprzedaży kolejnych produktów i są w stanie udzielić kupującemu odpowiedniego rabatu. Kupowanie OC u konkretnego ubezpieczyciela oznacza więc możliwość tańszego nabycia także ubezpieczenia AC.

Jak znaleźć najkorzystniejszy pakiet?

Zapoznając się z ofertami towarzystw ubezpieczeniowych należy zatem szukać pełnych pakietów ubezpieczeń komunikacyjnych. W jaki sposób? Najlepiej korzystając z internetowego kalkulatora ubezpieczeniowego, takiego jak Kiosk Polis:

https://kioskpolis.pl/kalkulator-moto/

W ten sposób porównujemy oferty wielu sprawdzonych i zaufanych ubezpieczycieli jednocześnie, co znacznie zwiększa szansę na znalezienie optymalnego pakietu ubezpieczeń. Wystarczy wypełnić krótki formularz online, następnie wybrać najkorzystniejszą propozycję i wygodniej kupić polisę przez internet bez wychodzenia z domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read