Strona głównaBiznesCertyfikaty i kursy księgowe – poznaj ofertę profesjonalnych szkoleń

Certyfikaty i kursy księgowe – poznaj ofertę profesjonalnych szkoleń

Niezależnie od skończonych studiów i ścieżki kariery, którą wybraliśmy, trzeba zdawać sobie sprawę, że odbywanie licznych kursów i szkoleń jest albo niezbędne, albo wskazane, jeżeli planujemy odnieść faktyczny zawodowy sukces. Nie inaczej jest w przypadku ścieżki kariery księgowego. Dlatego właśnie postanowiliśmy przedstawić Wam ofertę kursów Instytutu Certyfikacji Zawodowej Księgowych, działającej przy Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce.

Instytut posiada ofertę, składającą się m.in. z czterech szkoleń. Każde z nich przeznaczone jest dla osób o różnym doświadczeniu i wykształceniu, jednocześnie znajdujących się na różnym etapie swojej kariery i celujących w inne cele w kwestii jej rozwoju. Całość czterech kursów składa się w uzupełniającą się całość, która pozwala nam przechodzić przez kolejne ścieżki kariery. Dzisiaj przedstawimy każdy z czterech kursów oraz odpowiemy na pytania, dla kogo są one przeznaczone i co mają nam do zaoferowania.

Certyfikat I-stopnia

Jest to kurs dla kandydatów na księgowych. Zajęcia trwają 82 godziny i odbywają się w Warszawie. Ceny kursy zaczynają się od 1746 zł, jednak jeżeli jest to dla kogoś kwota za duża, można rozbić ja na dogodne dla zainteresowanego raty. Celem samego kursu jest przygotowanie kandydata do wykonywania zawodu księgowego, ujętego w klasyfikacji zawodów i specjalności wprowadzonej rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

Wymagania, które stawiane są przed kursantem, to posiadanie co najmniej średniego wykształcenia, uznawanie potrzeby ustawicznego kształcenia w zawodzie księgowego przez cały okres pracy oraz rozumienie znaczenia przestrzegania norma etycznych właśnie w tym zawodzie. Ramowy program całego kursu znajduje się oczywiście na stronie Instytutu Certyfikacji Zawodowej Księgowych.

W ramach kursu uczestnicy otrzymują podręczniki oraz dodatkowe autorskie materiały, natomiast do jego zaliczenia niezbędna jest obecność na 70% zajęć, zaliczenie prac kontrolnych oraz otrzymanie przynajmniej 30% punktów na egzaminie końcowym.

Certyfikat II-stopnia

Kurs II stopnia przeznaczony jest dla osób, które aspirują do objęcia stanowiska samodzielnego specjalisty ds. księgowości (tzw. samodzielnego księgowego). Kursy jest znacznie bardziej zaawansowany, co widać też w ilości zajęć – zaplanowano 200 godzin zajęć. Kurs również odbywa się w Warszawie, a jego ceny zaczynają się od 3843 zł – również jest możliwość rozłożenia ich na wygodne raty.

Dla kandydatów zostały również zwiększone wymagania. Poza tymi, które dotyczą kursu I-stopnia, dodano do nich konieczność posiadania wiedzy i umiejętności potwierdzonych przez posiadanie tytuły technika rachunkowości, zaświadczenie z kursu kandydata na księgowego, zaświadczenie kwalifikacyjne z zakresu I stopnia certyfikacji (kurs I-stopnia) lub innej formie, która zostanie zaakceptowana przez Instytut.

Zasady zaliczenia wyglądają analogicznie jak w przypadku kursu I stopnia z tą różnicą, że wymagana jest obecność na 60% zajęć.

Certyfikat III-stopnia

Kurs III stopnia przeznaczony jest dla osób, które chciałby zdobyć stanowisko głównego księgowego. Kurs trwa 212 godzin, zajęcia również odbywają się w Warszawie, a cena kursu zaczyna się od 4045,5 zł, również z możliwością rozbicia kwoty tej na raty.

Aby zdecydować się na kursy III-stopnia, poza wymaganiami z kursu I stopnia, trzeba poświadczyć stan swojej wiedzy i umiejętności za pomocą certyfikatu z kursu II-stopnia, ukończonego kursu specjalisty ds. rachunkowości, odpowiedniego certyfikatu księgowego wydanego przez Ministerstwo Finansów, tytułu magistra o specjalności rachunkowość lub licencjata o specjalności rachunkowość.

Warunki zaliczenia prezentują się tak samo, jak w przypadku kursu II-stopnia, natomiast rozkład zajęć rozpisany jest na stronie kursu.

Certyfikat IV-stopnia

Kurs IV-stopnia przeznaczony jest dla osób aspirujących do stania się dyplomowanym księgowym. Kurs trwa 160 godzin, zajęcia odbywają się w Warszawie, a ceny zaczynają się od 3195 zł, oczywiście z opcją wygodnych rat. Osoba z zakończony kursem IV-stopnia może pracować na różnych szczeblach organizacji biznesu, również w controllingu czy na sitowiskach dyrektorskich.

Wymagania stawiane przed kandydatem to ukończony kurs III-stopnia lub zaliczony test, który sprawdza umiejętności i wiedzę zdobywaną podczas niego oraz posiadania doświadczenia zawodowego – 2 lata w przypadku wykształcenia wyższego oraz 5 w przypadku wykształcenia średniego.

W tym przypadku wymagania do uzyskania tytułu zawodowego dyplomowanego księgowego są znacznie wyższe, a składają się na nie m.in. bycia członkiem SkwP czy posiadanie nieposzlakowanej opinii. Wszystkie one dokładnie opisane są, wraz z ramowym planem, na stronie kursu.

Jednocześnie zapraszamy do zapoznania się z pełną oferta Instytutu Certyfikacji Księgowych w Polsce, dostępnego na ich stronie internetowej oraz zachęcamy do zapisywania się na opisywane powyżej kursy, które są znakomitym krokiem do przodu w karierze wszystkich jego absolwentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read